Главная » Статьи » СЦЕНАРИИ, РАЗРАБОТКИ УРОКОВ » Нестандартные уроки

Урок української мови у 3 класі
Учитель Польшина С.Т.


Тема: 
Велика буква в іменах, по – батькові та прізвищах людей.

Мета:
формувати у учнів уміння писати з великої букви імена, по – батькові та прізвища людей;
закріплювати вміння писати слова; 
розвивати уяву, пам'ять, мовлення, навички каліграфічного письма;
виховувати любов до України, шану до її видатних людей.

Обладнання:
таблиці, картки для роботи в групах, парах, малюнки із зображенням білочки та їжачка, стрічка з реченням для зорового диктанту.

Тип :
урок формування знань, умінь, навичок.

Хід уроку.

І. Загальнокорекційна робота
1. Оргмомент.
2. Нервово – психічна підготовка
Продзвенів уже дзвінок, час почати наш урок.
 Будемо у світ знань мандрувати, будемо мову рідну вивчати.
3. Повідомлення теми й мети уроку.

ІІ.Основна частина.
1. Розминка для пам’яті.
Словниковий диктант «Який написав на «10»(підібрати слова – 5 слів).
Ігор, Ганна, Володя, Христина, Смирнов.
2. Хвилинка кадіграфії. ( І і)
Загадка.
Воно належить мені, але інші вживають його частіше, ніж я ?
• Як пишеться це слово? (правило про написання слів з апострофом).
• Запишемо цілий рядок цього слова.
  3.Зоровий диктант (стрічка з реченням) У мене гарне ім’я!
• Яке це речення за метою висловлювання?
• Скільки букв у слові? Звуків?
• Чому ви так вважаєте?
4. Гра «Чарівник».(робота в парах) Перетворіть це речення на питальне.
5. Проблемна ситуація. (Запис на дошці)
Наша вчителька – світлана анатоліївна польшина.
- Я стверджую, що в цьому реченні всі слова записані правильно. А як думаєте ви? (Відповіді дітей)
6. Мотивація навчальної діяльності.
Казка «Як маленька буква стала великою?»
Жила собі маленька буква. Ії ніхто не хотів помічати: часто пропускали, недописували.
- Чому мене не помічають, чому недописують учні? – жалілася вона дядьку Алфавіту.
- Ти маленька, тому й не помічають, - поважно відповів старий.
І надумала тоді маленька буква свої справи налагодити:
- Спробую я із середини рядка переміститися на початок!
І сталося диво. Почали всі поважати букву, писати її великою. Сподобалося це букві. І наважилася вона дати назву містам, селам, вулицям, річкам, морям
та озерам, прилаштувалася в прізвищах і, навіть, в кличках тварин посіла перше місце. Пішла про неї слава по всій Мовляндії. Запишалася буква, розтовстіла, виросла. І тепер всі слова, які починаються з неї пишуться з великої літери.
7. Асоціативний кущ.



 
8. Оголошення теми й мети уроку.
  Сьогодні ми поговоримо про велику букву в іменах, по – батькові та прізвищах  
  людей.
9. Робота з підручником. 
- Вправа ______ (колективно, усно)
- Робота над правилом с. 34
10. Закріплення. Робота в парах (картки з іменами, прізвищами та по - батькові)
11. Робота з підручником. Диференційовані завдання.
  (вправа 157 – 1,2 речення)
  (вправа 148 – 1,2 речення)
  Спільне завдання. Вибірковий диктант.У класі чергують Вова і Сашко. До класу зайшла Ольга Іванівна. Вона похвалила учнів.
12. Фізкультхвилинка. «Підіймись – великій літері вклонись». (Правило: на велику літеру учні підіймаються).
13. Робота в парах. 
Закріплення. Вправа 149 сторінка 34.
14. Презентація проектів «Що в імені твоєму?»
 Інформація вчителя
 Захист проектів учнями
15. Корекція настрою за методикою ейдетики.
- Заплющіть оченята. Уявіть собі, що ви лежите на березі моря. До вас долинає тихий шум прибою, тепле сонечко торкається вас своїми промінцями, легкий вітерець обдуває вас, ніби плавно підіймає вгору до піднебесся, назустріч хмарам. Ви опускаєтесь на хмаринку, вам приємно і зручно. Ви розглядаєте хмаринки і бачите: 
* на першій хмаринці пливе велика буква в іменах та по - батькові;
* на другій – велика буква в прізвищах;
* на третій – велика буква в кличках тварин.
Тепер настав час повертатися на землю. На рахунок «три» розплющуйте очі.
«Раз!» - ваша пам'ять покращилась;
«Два!»- ви легко уявляєте і пригадуєте;
«Три!»- настрій бадьорий, веселий і так буде завжди!

ІІІ. Заключна частина.
Підсумок уроку.
 Чи справдились ваші очікування?
 Що нового дізналися про велику букву?
 Що цікавого дізналися про свої імена?
Домашнє завдання. Вправа 170 сторінка 38.
(1. виписати з вправи імена, прізвища й по – батькові);
(2. списати всю вправу).














Категория: Нестандартные уроки | Добавил: defaultNick (19.02.2010)
Просмотров: 1099 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 defaultNick  
0
smile

Имя *:
Email *:
Код *: